Wushu Federasyonumuzdan Haberler

KYOKUSHİN VE ASHİHARA HAYIRLI OLSUN…

Yaklaşık 60 yıldır Dünyada ve Ülkemizde Kyokushin Ashihara ismiyle birçok kesimin severek yaptığı vuruşlu karate spor dalı 2006 yılında müstakil olarak kurulan Wushu Federasyonumuz bünyesinde Budokaido ismiyle yer almış ancak orijinal ismi olan Kyokushin ve Ashihara isminin yer almaması Dünya Federasyonlarıyla entegrasyon Konusunda ciddi bir aksaklığa sebep olmuştur.
6 Kasım 2016 tarihinde yapılan Federasyonumuzun 3. Olağan Genel Kurulunda bu ciddi sorunun giderilmesi için Budokaido branşının gerçek adı olan Kyokushin Ashihara’ nın isme eklenmesi ve isim değişikliği kararı ile bu branşın Budokaido Kyokushin Ashihara olarak değiştirilmesi kararı alınmıştır. Böylece aynı kökten olan Budokaido Kyokushin ve Ashihara spor dalları beraber ve ayrı ayrı olarakta tescil edilmiş olup tescil hakkı Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonumuza tanınmıştır. Alınan kararın tescil edilmesi ile alakalı Federasyonumuzca yapılan müracaatla ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Merkez Danışma Kurulunca karar alınmasıyla Spor Genel Müdürlüğü ve Spor Bakanlığımızın Müsteşarlık ve Bakanlık makamının 12.01.2018 tarih, 20262901-000/34670 sayılı kararı ile onaylanmış olup spor dalı isim değişikliği tescil edilmiştir. Tescil tarihi itibariyle Budokaido branş ismi Budokaido Kyokushin Ashihara olarak gerçek hüviyetine kavuşmuştur.
Türkiye de 60 yıllık bir saygın mücadele geçmişine sahip olan Kyokushin Ashihara camiası başta olmak üzere Federasyonumuza ve milletimize hayırlı olsun
Önemli duyuru :
Yukarıda belirtilen tescil Kkyokushin ve Ashihara isimlerinin tescili olup tescil isim hakkı federasyonumuza aittir. Federasyonumuz dışında hiçbir kimse veya kuruluş bu isimleri kullanamaz bu isimlerle faaliyette bulunamaz. Önemle duyururuz.


Facebook'ta Paylaş


Bursa Bizim Salon

Copyright © 2016 - Tüm Hakları saklıdır - Yazı ve fotoğraflar izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz...
Her türlü sorun ve öneri için sefergunes@hotmail.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Ataevler Şubesi : Cumhuriyet mah. Gazi cad. Fırat sok. Pera Plaza İş Merkezi (Üst Kat) No:2/35 Nilüfer - BURSA
Gsm: 0 545 218 78 58

Üçevler Şubesi : Üçevler Mahallesi Esin sok. No:6/A Nilüfer - BURSA
Gsm: 0 545 218 78 58
E-posta: sefergunes@hotmail.com
Bursa Kick Boks - Bursa Bizim Salon
Sitemizi bugün 477 kişi,Toplamda 3.563.060 kişi ziyaret etti.