Wushu Federasyonumuzdan Haberler

JEET KUNE DO KULELKAVİDO BRANŞINDA İLK DÜNYA ŞAMPİYONUMUZ: FERHİNG KARA

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta geleneksel olarak gerçekleştirilen 2018 Üçüncü Uluslararası Thai Sanatları-Oyunları ve Festivai’nde (At the 3rd International & Martial Arts Games and Festival 2018) Türkiye Wushu Federasyonu’na bağlı Jeet Kune Do branşında Sijo Yüksel Yılmaz’ın öğrencisi Ferhing Kara +90 kilo kategorisinde Altın Madalya alarak 1. oldu.

Kocaeli’de yıllarca İlim Yayma Cemiyeti’nin yurtlarında kalarak bir yandan lise bitirip diğer yandan Jeet Kune Do sporu yapan Ferhing Kara Tayland’da 57 ülkenin katıldığı dünyaca ünlü şampiyonaya katılan tek Türk olarak bayrağımızı onurla dalgalandırdı. Şampiyonada hocası Sijo Yüksel Yılmaz festivalde Jeet Kune Do branşının üç “Grandmaster”ından biri olarak yarışmaların “Head Judge”si olarak görev yaptı ve çeşitli hususlarda çok sayıdaki sertifikalarla taltif edildi. Sijo Yüksel Yılmaz’ın Şampiyonumuz Ferhing Kara ile gerçekleştirdiği demonstrasyon büyük ilgi görünce izleyiciler tarafından gösterinin uzatılması istendi. Sijo Yılmaz’ın gösterisi ayakta alkışlandı.

Dünya JKD Şampiyonu Ferhing Kara şunları söyledi: “Bangkok’ta ülkemi çok özledim. Oraların yemeklerini bile yiyemedim. Ülkem gözümde tüttü. Branşımda ilk Dünya Şampiyonu olan bir JKD’ci olmaktan mutluyum. Bu şampiyona olimpik bir havada geçti. Tayland halkı ayağa kalktı. Dünyanın her yerinden çeşitli branşlarda sporcular Bangkok’a akın ettiler. Tayland devleti her türlü tedbiri ve kolaylığı sağlayıp kendi kültürünü tanıtmakla meşgul ama organizasyonu bizzat devlet yapıyor. Adımbaşı ring kurulmuş. Tam bir festival. Biz buraya gelince bayrağımız dikildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın istediği şeyi gerçekleştirdik: Başardık. Türkiye her yerde ve her alanda başarıyı hak eden dünyanın en güzel ülkesidir. Buradan başarımda katkıları olan hocalarım Yüksel Yılmaz hocama, İbrahim Yılmaz hocama, Özcan Yılmaz hocama, Salim Ulusoy hocama, Yusuf Burgul hocama, İslam Karaaslan hocama gitmemizde destekleri olan başta İlim Yayma Cemiyeti Başkanımız Fevzi Utaş beye, Şaban Özzaim ağabeye, Fidan Yapı’nın sahibi Ergül Fidan beye, Efesanport ailesinden Okan Efe beye, koç olarak köşemde tezauratlarıyla destekleyen Oğuz Yalçın ağabeyime ve tabi başta babam olmak üzere aileme çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.”


Facebook'ta Paylaş


Bursa Bizim Salon

Copyright © 2016 - Tüm Hakları saklıdır - Yazı ve fotoğraflar izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz...
Her türlü sorun ve öneri için sefergunes@hotmail.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Ataevler Şubesi : Cumhuriyet mah. Gazi cad. Fırat sok. Pera Plaza İş Merkezi (Üst Kat) No:2/35 Nilüfer - BURSA
Gsm: 0 545 218 78 58

Üçevler Şubesi : Üçevler Mahallesi Esin sok. No:6/A Nilüfer - BURSA
Gsm: 0 545 218 78 58
E-posta: sefergunes@hotmail.com
Bursa Kick Boks - Bursa Bizim Salon
Sitemizi bugün 2.675 kişi,Toplamda 3.560.561 kişi ziyaret etti.